Autogol odlučio pobjednika na Old Traffordu, United slavio protiv West Hama ; Arsenal slavio protiv Tottenhama nakon preokreta

nogometni.net 15. ožujka 2021 0

Ekipa Manchester Uniteda pobijedila je West Ham u meču 28. kola engleskog Premiershipa na svom Old Trafford stadionu minimalnim rezultatom 1:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a iz prvog dijela vrijedi izdvojiti šanse Rashforda u 25. i Greenwooda u 37. minuti, kao i još jednu šansu Rashforda u 39. minuti, no nije bilo promjene rezultata.

Ključni trenutak meča se desio u 53. minuti kada je Bruno Fernandes ubacio iz kornera, a Dawson nesretno poslao loptu u svoju mrežu. Na kraju se taj autogol ispostavio i kao jedini u ovom meču.

Za Manchester United je ovo 16. pobjeda u ovoj sezoni i trenutno se nalaze na drugoj poziciji sa 14 bodova manje od Manchester Cityja, ali i utakmicom manje.

Ekipa Arsenala nakon preokreta pobijedila je Tottenham u velikom londonskom derbiju rezultatom 2:1 čime su se Topnici vratili u borbu za gornji dio tabele.

Domaći tim puno bolje je otvorio meč i imao je nekoliko izglednih šansi na početku da dođe do prednosti, a kada to nisu uradili, kazna je stigla u 33. minuti.

Lopta se nakon jednog napada Tottenhama odbila do Lamele, a on nevjerovatnim udarcem rabonom pogađa mrežu nemoćnog Lena i tako postiže jedan od najljepših golova u ovoj sezoni i sigurno gol koji ćemo u narednim godinama dugo gledati kada je u pitanju Premiership.

Iako se činilo da će prvo poluvrijeme završiti vodstvom gostiju, Odegaard postiže prvi ligaški gol za Arsenal i donosi im poravnanje uoči poluvremena.

Pobjedu Arsenalu donio je Lacazette u 64. minuti s bijele tačke, a ranije je Sanchez srušio upravo francuskog napadača.