JEDNA OD NAJLOŠIJIH MOMČADI LIGE SRUŠILA MOĆNI PSG USRED PARIZA ; Pobjeda Intera u Torinu

nogometni.net 15. ožujka 2021 0

Nogometaši Nantesa priredili su senzaciju pobijedivši na Parku prinčeva Paris Saint Germain s 2:1 u nedjeljnom susretu 29. kola francuskog prvenstva. Bila je to prva pobjeda Nantesa na Parku prinčeva nakon studenog 2002. godine.

Nantes je gostovanje u Parizu dočekao kao pretposljednja momčad lige, a s neočekivana tri boda napredovao je za jednu poziciju, ali je i dalje u zoni ispadanja. PSG je pak propustio priliku preuzeti vrh nakon što je lider Lille remizirao kod Monaca.

PSG je dugo lomio goste, no kada je Julian Draxler u 42. minuti zabio za 1:0 činilo se kako će Parižani u nastavku rutinski do bodova. Međutim, uslijedio je veliki obrat. Randal Kolo Muani je izjednačio u 59. minuti, a Moses Simon je u 71. doveo goste u prednost. Domaćin je u nastavku pokušao barem izjednačiti, no Nantes se sjajno branio priredivši senzaciju.

U derbiju 29. kola Monaco i Lille su odigrali bez golova. Momčad Nike Kovača je bila bliže pobjedi, međutim domaći igrači nisu uspjeli svladati Mikea Maignana.

Monaco je u 22. minuti stigao do vodstva golom Wissama Ben Yeddera, no pogodak je poništen zbog zaleđa i to nakon intervencije video pomoćnika. U 30. minuti su zaprijetili gosti, no Timothy Weah je pucao po sredini gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela još jednom je zaprijetio Ben Yedder, ali je pucao iznad gola. Možda i najbolju priliku Monaco je u imao u 90. minuti. Stevan Jovetić je u kaznenom prostoru prihvatio jednu dugačku loptu i pucao u donji lijevi kut, no Maignan je sjajno reagirao. Za Lille nije nastupio Domagoj Bradarić.

U ranije odigranim susretima Bordeaux i Rennes su ostvarili pobjede kojima su prekinuli crne serije.

Bordeaux je porazio Dijon s 3:1 prekinuvši niz od sedam kola bez pobjede. Bordeaux je zadnju ligašku pobjedu ostvario u siječnju protiv Angersa, a potom je upisao šest poraza i remi.

Pobjedu gostima donijeli su Hwang Ui-jo (33, 45) i Nicolas de Preville (50), dok je pogodak za Dijon zabio Moussa Konate u 90. minuti. Za goste je od 65. minute zaigrao Toma Bašić.

Lošu seriju je prekinuo i Rennes koji je svladao Strasbourg s 1:0 upisavši prvu pobjedu u zadnjih devet kola.

Pogodak vrijedan tri boda zabio je Benjamin Bourigeaud u 25. minuti utakmice.

Lorient i Nica su odigrali 1:1, Lens i Metz 2:2, a Nimes i Montpellier 1:1. Na ljestvici vodi Lille (63) ispred PSG-a (60), Lyona (60) i Monaca (56).

Nogometaši Napolija pobijedili su Milan s 1:0 (0:0) u posljednjoj utakmici 27. kola talijanske Serie A odigranoj na San Siru. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Politano u 49. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić ušao je u igru u 60. minuti i u 71. minuti odlično pucao glavom, ali je Ospina obranio njegov udarac pod gredu. U nervoznoj završnici utakmice, Rebić je u 92. zbog nesportskog ponašanja zaradio crveni karton. Nije još poznato što je točno Rebić dobacio glavnom sucu koji ga je bez razmišljanja isključio uoči samog kraja utakmice, ali očito je bilo nešto ozbiljno. Situaciji je prethodio Rebićev duel s Elseidom Hysayjem.

Milan je ovim porazom ostao devet bodova iza vodećeg gradskog suparnika Intera koji je u nedjelju slavio s 2:1 na gostovanju kod Torina.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Inter je poveo u 62. minuti pogotkom Romelua Lukakua iz kaznenog udarca dosuđenog zbog prekršaja na Lautaru Martinezu. Torino je izjednačio u 70. minuti golom Sanabrije, a osmu pobjedu u nizu lideru Serie A donio je Martinez u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su u udarnoj postavi Intera. Perišić je igrao do 56. minute, a Brozović je zamijenjen u 81. minuti.

Cristiano Ronaldo je trebao 32 minute kako bi postigao ‘hat-trick’ i donio pobjedu Juventusu 3:1 (3-0) na gostovanju kod Cagliarija. Ronaldo je mrežu domaćina načeo u 10. minuti pogotkom glavom nakon ubačaja Cuadrada. U 25. minuti je Portugalac bio precizan iz kaznenog udarca, a u 32. minuti je zaključio ‘hat-trick’ nakon dodavanja Chiese.

U nastavku dvoboja gosti su kontrolirali utakmicu, a napadač Cagliarija Giovanni Simeone samo uspio je ublažiti poraz domaće momčadi.

Parma je na svom terenu svladala Romu s 2:0 golovima Mihaile (9) i Hernanija (55-11m).