‘Kraljevi’ do trijumfa preko Benzeme u sudačkoj nadoknadi; Bayern rutinski do bodova u Bremenu

nogometni.net 13. ožujka 2021 0

Nogometaši Reala pobijedili su u 27. kolu Primere na svom stadionu Elche s 2:1 i prestigli Barcelonu na drugom mjestu

Elche je čak i vodio pogotkom Calva u 61. minuti i taj rezultat je stajao sve do 74. minute kada je Benzema izjednačio na dodavanje Modrića, da bi Francuz u sudačkoj nadoknadi nakon dodavanja Rodryga postigao i pobjednički gol.

Luka Modrić je ušao u igru u 62. minuti i jedan je od najzaslužnijih za preokret.

Vodi Atletico s 62 boda i utakmicom manje od Reala, koji ima 57, dok je Barcelona treća s 56 bodova. Elche je 17. sa samo dva boda više od zone ispadanja.

U ranije odigranome dvoboju Alaves i Cadiz su odigrali 1:1. Domaći su poveli preko Joselua (36pen), a gosti izjednačili također golom iz penala Álexa (84).

Nogometaši Bayerna slavili su u 25. kolu Bundeslige u gostima kod Werdera s 3:1, dok je hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio strijelac u pobjedi Wolfsburga protiv Schalkea 5:0

Brekalo je zabio svoj prvi ovogodišnji bundesligaški i četvrti gol na utakmici u 64. minuti, a igrao je do 80. minute. Wolfsburg se lako obračunao s ‘fenjerašem’ Schalkeom, a prvi gol na utakmici je bio tragikomičan autogol bivšega njemačkog reprezentativca Shkodrana Mustafija.

Junak dvoboja bio je Weghorst, s golom i dvije asitencije za Wolfsburg koji je treći s deset bodova manje od vodećeg Bayerna.

Bayern opet ima pet bodova prednosti ispred Leipziga, a do rutinske pobjede u Bremenu odveli su ih pogoci Goretzke (22), Gnabrya (35) i Lewandowskog (67), koji se s 268 golova u Bundesligi izjednačio na listi najboljih strijelaca svih vremena s Klausom Fischerom, dok je daleko Gerd Mueller s 365 pogodaka.

Mainz je golom Šveđanina Quasiona sedam minuta prije kraja kod kuće pobijedio Freiburg, dok je Union Berlin bio bolji od Koelna s 2:1.

U zadnjem subotnjem dvoboju 25. kola Borussia Dortmund je svladala Herthu s 2:0 i popela se na peto mjesto ljestvice. Pobjedu su Borussiji donijeli Brandt (54) i Moukoko (90+1).

Vodi Bayern s 58 bodova ispred Leipziga (53), a Dortmund je peti s 42 boda.