Milan u 97. minuti sa igračem više stigao do boda kod kuće protiv Udinesea ; bezidejni Manchester United osvojio samo bod u gostima kod Crystal Palacea

nogometni.net 4. ožujka 2021 0

Večeras je odigrano sedam utakmica italijanske Serie A, a veliko iznenađenje se desilo na San Siru gdje je Milan jedva osvojio bod protiv Udinesea.

Milan je bez povrijeđenog Zlatana Ibrahimovića u potpunosti podbacio, te je jedva remizirao s Udineseom (1:1) i napravio veliki korak unazad kada je borba za prvaka u pitanju.

Vodeći pogodak na meču postignut je u 68. minuti, a u strijelce se upisao Becao kada je pogodio za vodstvo gostiju rezultatom 1:0.

Domaća ekipa je posljednjih desetak minuta igrala sa igračem više jer se igrač Udinesea Danilo povrijedio, a gosti su izvršili sve izmjene te su morali privesti meč kraju sa samo deset igrača.

Milan je u 97. minuti uspio dobiti penal nakon što je u svom kaznenom prostoru Larsen potpuno bespotrebno igrao rukom, a Kessie je pogodio iz penala za konačnih 1:1.

Milan sada ima tri boda manje i utakmicu više u odnosu na lidera Inter koji sutra gostuje kod Parme.

Večeras su postignuti sljedeći rezultati: Milan – Udinese 1:1, Fiorentina – Roma 1:2, Atalanta – Crotone 5:1, Benevento – Verona 0:3, Cagliari – Bologna 1:0, Genoa – Sampdoria 1:1, Sassuolo – Napoli 3:3.

U 29. kolu engleskog Premiershipa Crystal Palace i Manchester United su remizirali rezultatom 0:0.

Bezidejni United je odigrao veoma loše, te je na kraju osvojio samo jedan bod u utakmici u kojoj je bio veliki favorit. Crveni đavoli su na meču napravili samo tri prilike no nisu ih uspjeli iskoristiti.

Najprije je u 14. minuti Matić bio u prilici, no Guaita je bio siguran. Samo tri minute kasnije pokušao je i Rashford, no nije bio precizan.

Posljednju priliku za goste imao je Greenwood u 80. minuti, a u posljednjim sekundama meča Crystal Palace je mogao stići i do pobjede, no Henderson je sjajno odbranio udarac Van Aanholta u situaciji jedan na jedan, te je susret završen rezultatom 0:0.