PRVI PORAZ KOVAČEVOG MONACA NAKON 13 UTAKMICA ; Rangers pred osvajanjem naslova

nogometni.net 4. ožujka 2021 0

Nogometaši Monaca Nike Kovača u srijedu su navečer doživjeli prvi poraz nakon čak 13 utakmica u prvenstvu Francuske. Društvo iz Kneževine palo je u Strasbourgeu 1:0. Guilbert je junak utakmice, on je u 91. zabio za pobjedu…

Lille je s dva gola Jonathana Davida u posljednjim trenucima susreta pobijedio Marseille s 2:0. Kanadski napadač je u 90. minuti zabio za 1-0, a dvije minute kasnije potvrdio slavlje vodećeg sastava francuskog prvenstva.

Domagoj Bradarić nije nastupio za Lille, dok je Duje Ćaleta-Car odigrao cijeli susret za goste.

Prvi Lilleov pratitelj, PSG je na gostovanju pobijedio Bordeaux s 1:0, a pogodak odluke zabio je Pablo Sarabija u 20. minuti. Toma Bašić zbog ozljede nije nastupio za Bordeaux koji je upisao šesti poraz u zadnjih sedam kola.

Lille vodi na ljestvici sa 62 boda, PSG ima dva boda manje, dok je Lyon treći sa 59 bodova. Monaco drži četvrtu poziciju sa 55 bodova.

Hrvatski nogometni reprezentativac Borna Barišić odigrao je danas čitav susret za Rangers koji je u susretu 31. kola škotskog prvenstva kao gost svladao Livingston s 1:0 (0:0) te stigao nadomak osvajanja naslova prvaka.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Morelos u 87. minuti.

Sedam kola prije kraja prvenstva vodeći Rangers ima 85 bodova, 18 više od drugog Celtica te bi mogao osigurati svoj 55. naslov prvaka Škotske, a prvi nakon točno 10 godina već ovoga vikenda. Za takav rasplet Rangers, koji će u subotu ugostiti Saint Mirren, bi morao ostvariti bolji rezultat od Celtica koji će u nedjelju gostovati kod Dundee Uniteda.