United srušio City na Etihadu , Liverpool doživio novi šokantan poraz od Fulhama ; Real Madrid genijalnom akcijom u 88. minuti izbjegao poraz od Atletico Madrida

nogometni.net 7. ožujka 2021 0

Ekipa Manchester Uniteda slavila je u velikom gradskom derbiju protiv Manchester Cityja na stadionu Etihad u meču 27. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0 čime su prekinuli brutalan niz ovog tima od 21 pobjede u svim takmičenjima.

Crveni đavoli puno bolje otvaraju meč i već u drugoj minuti golom Brune Fernandesa s bijele tačke dolaze do vodstva, a prije toga je Gabriel Jesus srušio Martiala u kaznenom prostoru i sudija Taylor je opravdano pokazao na bijelu tačku.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a konačnih 2:0 postavio je Shaw golom u 50. minuti nakon asistencije Rashforda, a nakon toga City je imao ogroman broj izglednih prilika ispred gola gostiju, no nisu bili precizni i nisu mogli postići gol kojim bi se vratili u meč.

Današnjim porazom Manchester City je prekinuo niz od 21 uzastopne pobjede u svim takmičenjima, 15 u domaćem prvenstvu, odnosno niz od 28 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, posljednji put kada nisu upisali pobjedu bilo je sada već davnog 15. decembra protiv WBA.

Prije toga, doživjeli su poraz u domaćem prvenstvu od Tottenhama u gostima rezultatom 2:0. Nakon ovog poraza City ostaje lider Premiershipa sa 65 osvojenih bodova, čak 11 više od Uniteda koji se vratio na drugu poziciju.

Nogometaši Liverpoola doživjeli su šesti vezani poraz na svom Anfield stadionu, a ovaj put od ekipe Jurgena Kloppa bolji od bio Fulham koji je rezultatom 1:0 slavio u meču 28. kola.

Fulham je odlično otvorio meč i već u trećoj minuti Maja je mogao pogoditi za 1:0, ali je šutirao pored gola, da bi u 11. minuti šut Lookmana također otišao malo pored gola.

U prvom poluvremenu Fulham je imao još dvije dobre prilike, a do zasluženog vodstva stižu u 45. minuti kada je nakon jedne odbijene lopte Lemina matirao Alissona i svom timu donio prednost.

Nastavak je donio puno bolju igru domaćeg tima, Kloppovi igrači svim silama napadali su prema golu Fulhama, ali su se gosti još bolje branili i do kraja meča uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom i na kraju osvojiti izuzetno važna tri boda.

Ovo je za Liverpool šesti vezani poraz na njihovom Anfieldu, a ranije su redom gubili od Burnleyja, Brightona, Manchester Cityja, Evertona i Chelseaja, što im je najgori niz u historiji kluba.

Ekipa Atletico Madrida remizirala je s Real Madridom u madridskom derbiju koji je odigran u okviru 26. kola španjolske La Lige, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.

Atletico Madrid bolje otvara meč i već u 15. minuti nakon fenomenalne timske akcije Suarez pogađa za 1:0 i donosi svom timu vodstvo. Bio je to 17. gol za Urugvajca u ovoj sezoni.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a iz prvih 45 minuta vrijedi izdvojiti još i situaciju kada su gosti tražili kazneni udarac nakon što je Felipe igrao rukom, ali je sudija Hernandez nakon VAR intervencije odlučio da tu nema elemenata penala.

U drugom poluvremenu je Real Madrid preuzeo kontrolu nad loptom, kako se bližio kraj utakmice tako su i napadi Kraljevskog kluba postajali sve učestaliji, a do poravnanja su došli u 88. minuti kada je Benzema pogodio za 1:1.

Prije toga su napadač Real Madrida i Casemiro odigrali sjajnu akciju kao na malom nogometu nakon čega je francuski napadač mirno poslao loptu u praznu mrežu. Do kraja meča nije bilo promjene rezultata.