Veliki njemački derbi, prepun golova, obilježili Lewandowski i Haaland; Bayern ponovno preuzeo vrh , Juventus pobjedio Lazio

nogometni.net 7. ožujka 2021 0

Bayern je na svom stadionu dočekao dortmundsku Borussiju, pod pritiskom pobjede RB Leipziga koji je na kratko preuzeo vrh tablice. Ipak, momčad Hansija Flicka uspjela je nadoknaditi zaostatak od 0:2, koje je ‘žuto-crnima’ donio Erling Haaland, i to na samom početku dvoboja. Na kraju su Bavarci slavili 4:2

Utakmica je počela šokantno za europskog prvaka jer Norvežanin Erling Haaland im je zabio dva gola u prvih devet minuta.

No, Bayern je preokrenuo jer ima prvog topnika i najboljeg igrača Europe, Roberta Lewandowskog, koji je u 26. minuti smanjio, a u 44. minuti iz penala i poravnao.

Rezultat 2:2 je stajao sve do 88. minute kada je Leon Goretzka pogodio za preokret, a Lewandowski svojim trećim golom u 90. minuti postavio konačnih 4:2.

Poljak ganja legendarni rekord Gerda Müllera od 40 bundesligaških golova u sezoni, a deset utakmica prije kraja Lewandowski je na 31 golu.

Bayern je za dva boda prestigao Leipzig, koji je bio na vrhu nekoliko sati, dok je Borussia tek šesta sa 16 bodova manje.

Hrvatski nogometni reprezentativac i napadač Hoffenheima, Andrej Kramarić, postigao je pobjednički gol za svoj klub, koji je kod kuće u 25. kolu Bundeslige bio bolji od Wolfsburga s 2:1.

Domaći su poveli u 8. minuti pogotkom Baumgartnera, no 15 minuta kasnije izjednačio je Weghorst. U 41. minuti nakon ubačaja Kaderabeka, Karamarić je iz blizine postigao gol s kojim je Hoffenheim nakraju slavio.Hrvatskom napadaču bio je to 14. gol u sezoni te je peti topnik Bundeslige, a igru je napustio u 77. minuti.

Kod Wolfsburga nije bilo hrvatskih igrača na terenu, Josip Brekalo je ostao na klupi, a Marin Pongračić odrađuje crveni karton.

RB Leipzig je na vrhu preskočio Bayern svladavši u gostima Freiburg s 3:0 pogocima Nkunkua (41), Sørlotha (64) i Forsberga (79). Klub s istoka Njemačke ima bod više i utakmicu više od Bavaraca, koji moraju odigrati s Borussijom Dortmund.

Eintracht Frankfurt i Stuttgart su odigrali 1:1, a za Stuttgart je Borna Sosa igrao do 87. minute.

Tin Jedvaj nije ulazio u igru za Bayer Leverkusen, koji je golom Čeha Schicka (71) pobijedio u gostima Borussiju M’gladbach s 1:0.

U derbiju 25. kola Talijanske lige Juventus je u Torinu svladao Lazio s 3:1 i sada je opet treći sa sedam bodova manje od vodećeg Intera.

Juventus je do pobjede stigao preokretom jer je Lazio poveo već u 14. minuti golom Corree. No, prvak je uspio doći do pobjede pogocima Rabiota (39) i Morate (57, 60pen).

Nakon ta dva postignuta gola, trener Pirlo izvadio je Moratu u 69. minuti, a umjesto Španjolca na teren je poslao Portugalca Cristiana Ronalda.

Juventusu je ovo 15. pobjeda, koja ga je dovela na treće mjesto na tablici sa 52 boda, bodom manje od drugoplasiranog Milana.

Prvi je Inter sa 59 bodova. Lazio je pretrpio drugi uzastopni poraz, ukupno osmi u ligi i sedmi je sa 43 boda.