Inter nezaustavljivo korača ka tituli prvaka, Manchester City nastavio potpunu dominaciju u Engleskoj

nogometni.net 4. travnja 2021 0

Ekipa Intera upisala je 21. pobjedu u ovoj sezoni italijanske Serije A, a oni su kao gosti pobijedili Bolognu u meču 29. kola i tako povećali prednost nad Milanom na osam bodova uz utakmicu manje.

Nakon nešto opreznijeg igranja na početku meča, Inter je u 31. minuti stigao do vodstva. Lukaku je postigao 20. gol u ovoj sezoni i to nakon centaršuta s lijeve strane te je svoj tim doveo u vodstvo.

U prvom poluvremenu šansu je još imao Ranocchia koji je šutirao glavom, ali malo pored desne stative.

Inter je pitanje pobjednika mogao riješiti u 51. minuti kada je Martinez odlično šutirao, ali je stativa spasila Bolognu, nakon čega do kraja meča nije bilo pogodaka ni promjene rezultata.

Nakon ove utakmice Inter ostaje ubjedljivo na prvom mjestu Serije A sa 68 osvojenih bodova, osam više od Milana koji ima i utakmicu više.

Ekipa Juventusa remizirala je protiv Torina u gradskom derbiju koji se odigrao u okviru 29. kola italijanske Serije A, a konačan rezultat na kraju je bio 2:2.

Juventus bolje otvara meč i već u 13. minuti preko Chiese dolazi do vodstva od 1:0, no slavlje gostiju trajalo je samo do 27. minute jer je Sanabria pogodio za 1:1, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U 17. sekundi drugog poluvremena Sanabria postiže novi gol i donosi preokret Torinu, a jedan bod Juventusu i spas od poraza u gradskom derbiju donio im je Ronaldo u 81. minuti.

Sudija je prvo signalizirao nedozvoljenu poziciju, no nakon VAR intervencije priznao je gol Stare dame, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Juventus nakon ove utakmice ima zaostatak od 10 bodova za Interom i nalazi se na petom mjestu pa se slobodno može reći da je aktuelni prvak sada doveo u pitanje i plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Ekipa Manchester Cityja pobijedila je Leicester u gostima u meču 30. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0 čime su napravili još jedan veliki korak ka tituli prvaka.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, iako su obje ekipe imale nekoliko izglednih prilika, prije svega Guardiolin tim koji je u potpunosti kontrolisao loptu i pitao se gotovo sve na terenu.

Do vodstva City dolazi u 58. minuti kada je Mendy pogodio za 1:0, samo pet minuta nakon što je Sterling ušao na teren, a Sterling je u 74. minuti sjajno asistirao Gabrielu Jesusu kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara pogodio praznu mrežu za 2:0.

Građani nakon ovog kola imaju 74 osvojena boda, čak 17 više od Manchester Uniteda koji je na drugom mjestu s dvije utakmice manje.

Ekipa Liverpola upisala je ubjedljivu pobjedu u meču 30. kola engleskog Premiershipa u gostima protiv Arsenala, a na kraju je aktuelni prvak slavio rezultatom 3:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a ni pravih prilika na obje strane i većinom je Liverpool bio taj koji je kontrolisao loptu i pokušavao doći u vodstvo.

Tako se igralo sve do 64. minute kada je rezervista Jota nakon samo tri minute na terenu pogodio nakon centaršuta Arnolda s desne strane, a četiri minute nakon toga Salah postiže gol i već tada faktički stavlja tačku na pitanje pobjednika.

Sjajnu igru u drugom poluvremenu Liverpool je još jednom krunisao u 82. minuti kada je Jota postigao svoj drugi, a za Redse treći gol, nakon čega je utakmica bila završena.

Ovom pobjedom Liverpool se približio Chelseaju na četvrtoj poziciji i sada imaju dva boda manje od Plavaca, dok je Arsenao ostao na devetoj poziciji sa 42 osvojena bod, koliko ima i Leeds.