Lyon zadržao priključak Lilleu, PSG-u i Monacu u borbi za naslov ; Napoli i Inter remizirali, Atalanta skinula skalp Juventusu

nogometni.net 19. travnja 2021 0

U posljednjem nedjeljnom susretu 33. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio Nantes s 2:1 ostavši u igri za naslov prvak zajedno s Lilleom, PSG-om i Monacom.

Oba gola za goste zabio je Memphis Depay (5, 37-11m), dok je strijelac za Nantes bio Nicolas Pallois u 60. minuti.

Pet kola prije kraja prvenstva na ljestvici vodi Lille sa 70 bodova, PSG ima 69, Monaco 68 bodova, a Lyon 67 bodova. Mnogo toga bit će jasno iduće nedjelje kada će snage odmjeriti Lyon i Lille. Prvak PSG gostuje kod Metza, dok Monaco očekuje gostovanje kod Angersa.

Nogometaši Monaca koje predvodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ostali su u utrci za naslov francuskog prvaka nakon što su u susretu 33. kola Le Championnata na gostovanju porazili Bordeaux s 3:0.

Bila je to četvrta uzastopna ligaška pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 14-0, dok je Bordeaux upisao već sedmi poraz u zadnjih osam kola.

Golove za Monaco zabili su Kevin Volland u 29. minuti, Nelson Martins u drugoj minuti nastavka, te Stevan Jovetić u 90. minuti.

U 33. kolu francuskog nogometnog prvenstva PSG je u nedjelju na svom terenu svladao St. Etienne s 3:2, a svi golovi su postignuti u posljednjih 12 minuta susreta, a dva u sudačkoj nadoknadi.

Gosti su poveli golom Denisa Bouange u 78. minuti. No, već minutu kasnije PSG je izjednačio preko Kyliana Mbappéa, a u 87. minuti iz penala Mbappé donosi vodstvo 2:1. Mbappé je vodeći strijelac lige sa 23 gola, a slijedi ga Ben Yedder (Monaco) sa 17.

U sudačkoj nadoknadi uslijedila je “prava ludnica”. St. Etienne je izjednačio na 2:2 golom Romaina Hamoume (90+2), ali Mauro Icardi u petoj minuti nadoknade zabija pobjednički gol za PSG, koji sada ima bod manje od vodećeg Lillea. Prije dva dana Lille je u prvom susretu 33. kola na svom terenu odigrao 1:1 protiv Montpelliera.

U posljednjem susretu 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli i Inter su igrali 1:1 (1:0).

Domaći su poveli nespretnim autogolom Handanoviča u 36. minuti, Insigne je ubacio prizemnu loptu u petarac Intera koju je pokušao pokupiti pouzdani vratar intera, no Handanovič se tom prilikom sudario sa svojim stoperom De Vrijem te se lopta odbila u mrežu.

I prije i poslije primljenog pogotka Inter nije imao ni sreće u napadu jer Lukaku u 29. minuti pogodio gredu nakon ubacivanja Brozovića, a u 38. minuti je belgijski centarfor pogodio i vratnicu.

Ipak, inter je poravnao u 55. minuti kada je Eriksen preciznim udarcem sa 16 metara pogodio doni lijevi kut nemoćnog Mereta.

U završnici susreta i sreća je vratila dug Interu jer je pokušaj Politana iz 80. minute odsjeo na gredi.

Iako je ovim remijem prekinut niz od 11 uzastopnih pobjeda Intera u Serie A, milanski sastav i dalje je uvjerljivo vodeći na ljestvici sa 75 bodova, devet više od drugoplasiranog gradskog rivala Milana. Napoli je ostao peti sa 60 bodova, dva manje od četvrtog Juventusa, a dva više od šestog Lazija.

Marcelo Brozović odigrao je čitav susret za Inter, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 68. minuti. Torino je napravio veliki korak ka ostanku domaćom 3:1 (0:1) pobjedom protiv Rome. Roma je povela u samom otvaranju utakmice kada je Mayoral u 3. minuti iskoristio zbunjenost domaće obrane, a preokret je uslijedio u nastavku.

Da brojne neiskorištene prilike domaćih ostanu nekažnjene pobrinuo se vratar Rome Mirante koji je istrčavanjem u prazno omogućio Sanabriji pogodak za izjednačenje u 57. minuti, da bi 14 minuta kasnije Zaza samo minutu po ulasku na teren pogodio za 2-1, on je najbolje reagirao na odbijenu loptu nakon što je Mirante obranio udarac Bellottija. Za konačnih 3-1 pogodio je Rincon u drugoj minutu sudačke nadoknade na asistenciju Bellottija.

Torino je sada 15. sa 30 bodova, koliko imaju i 16. Fiorentina te 17. Benevento, a pet više od 18. Cagliarija koji se nalazi u zoni ispadanja. Roma je ostala sedma sa 54 boda, četiri manje od šestog Lazija.

Atalanta je preskočila Juventus na trećem mjestu ljestvice svladavši ga s 1:0 (0-0). Atalanta je svoju bolju igru u završnici dvoboja okrunila sretnim pogotkom u 87. minuti kada je udarac Malinovskog sa 20-ak metara na putu prema vratima pogodio Alexa Sandra u glavu, lopta je promijenila smjer i prevarila Szczesnyja.