Milan poveo, pa izgubio kod kuće od Sassuola , Inter korak bliže tituli prvaka ; preokret Manchester Cityja protiv Aston Ville

nogometni.net 22. travnja 2021 0

Nogometaši Milana su priredili novi šok svojim navijačima izgubivši od Sassuola kod kuće rezultatom 2:1.

Rossoneri su u 32. kolu dočekali Sassuolo bez Zlatana Ibrahimovića i poveli su nakon pola sata igre kada je lijep pogodak postigao Hakan Calhanoglu.

No, u samom finišu susreta Milan je prokockao pobjedu i na kraju nije osvojio ni bod. Najprije je rezervista Giacomo Raspadori pogodio za 1:1 u 76. minuti, a potom je u 83. minuti pogodio za pobjedu Sassuola.

Milan je ovim porazom znatno kompromitovao svoje šanse da završi sezonu na drugom mjestu, a sada mu je upitan čak i plasman u Ligu prvaka.

Ekipa Intera remizirala je protiv Spezije rezultatom 1:1 u meču 32. kola italijanske Serije A te tako iskoristila današnji poraz Milana i napravila još jedan korak ka osvajanju titule prvaka.

Spezia je u 12. minuti golom Fariasa stigla u vodstvo od 1:0, a konačan rezultat postavio je hrvatski nogometaš Ivan Perišić golom u 39. minuti. Na kraju je susret završen bez pobjednika, no Inter je i tako povećao prednost na prvom mjestu.

Juventus je nakon preokreta ostvario važnu pobjedu, a konačan rezultat na kraju je glasio 3:1. Gosti su poveli u 25. minuti golom Brugama, no Alex Sandro je u finišu prvog poluvremena poravnao na 1:1.

Isti igrač u drugoj minuti drugog poluvremena postiže gol za 2:1 i donosi prednost Juventusu, a pobjedu je ovjerio De Ligt golom u 68. minuti.

Juventus je sada na trećoj poziciji sa 65 osvojenih bodova, 11 manje od nedostižnog Intera i jedan manje od Milana koji je danas izgubio od Sassuoloa. Atalanta s utakmicom manje ima 64 osvojena boda.

U ostalim mečevima Bologna i Torino remizirali su rezultatom 1:1, naš Amer Gojak nije dobio priliku za igru, dok je Sampdoria kao gost slavila protiv Crotonea sa 1:0. Minimalnu gostujuću pobjedu ostvario je i Cagliari protiv Udinesea, a Genoa i Benevento su odigrali efikasan meč koji je završen podjelom bodova (2:2).

Ekipa Manchester Cityja u zanimljivom susretu 32. kola engleskog Premiershipa pobijedila je Aston Villu u gostima rezultatom 2:1 te tako napravila važan korak ka tituli prvaka.

Guardiolin tim je jako loše otvorio meč i već u 20. minuti McGinn je iskoristio smušenost gostujuće odbrane te doveo Aston Villu u vodstvo, no slavlje je trajalo samo do 22. minute kada su Građani krunisali terensku dominaciju i preko Fodena poravnali na 1:1.

U 40. minuti Rodri donosi zasluženo vodstvo svom timu, a činilo se da će lider imati problema u drugom poluvremenu kada je Stones zbog oštrog prekršaja dobio direktan crveni karton.

Ipak, domaći defanzivac Cash je od 54. do 57. minute dobio dva žuta, odnosno crveni karton, nakon čega je City opet uspostavio svoju igru i lagano priveo meč kraju te došao do pobjede.

Nakon ovog susreta City ima 77 osvojenih bodova (24 pobjede, pet remija i četiri poraza) te 11 bodova više od Manchester Uniteda koji je na drugom mjestu sa 66 osvojenih bodova. Aston Villa je ostala na 11. mjestu sa 44 osvojena boda.

Nogometaši Tottenhama su doživjeli pozitivan šok nakon odlaska Josea Mourinha s klupe, te su u prvoj utakmici bez Portugalca na klupi pobijedili Southamptonom rezultatom 2:1.

U zaostalom susretu 29. kola Tottenham je s klupe umjesto Mourinha vodio 29-godišnji Ryan Mason, a gosti su poveli nakon pola sata igra kada je James Ward-Prowse izveo korner, a Danny Ings glavom pogađa za vodstvo gostiju rezultatom 1:0.

Nakon sat vremena igre rezultat je glasio 1:1 kada je Gareth Bale pogodio i donio nadu Tottenhamu da mopgu postići još jedan pogodak i stići do pobjede.

Mreža gostiju se zatresla u 75. minuti kada je Heung-Min Son pogodio nakon lijepe akcije, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kojem se našao Lucas Moura koji je stajao ispred golmana gostiju Alexa McCartyja i zaklonio mu pogled prilikom Sonovog šuta.

Ipak, u 90. minuti Spursi sustigli do pobjede kada je Son iz penala pogodio za konačnih 2:1 i uhvatio priključak za ekipama koje se nalaze na mjestima koja vode u Ligu prvaka naredne sezone.