CHELSEA OSVOJIO LIGU PRVAKA

nogometni.net 30. svibnja 2021 0

Chelsea je novi prvak Europe! U sjajnoj utakmici finala Lige prvaka na Dragau Bluesi su protiv Manchester Cityja slavili 1:0, a pobjedonosni pogodak zabio je Nijemac Kai Havertz krajem prvog poluvremena.

Bluesi su bili bolji u prvom poluvremenu i stvorili su nekoliko vrlo dobrih šansi koje je uspio promašiti Werner. No njegov sunarodnjak Havertz je bio na visini zadatka u 43. minuti, kad je sijevnula sjajna kontra. U nekoliko poteza Havertz se našao pred praznim golom Cityja. Mount ga je proigrao s centra, a on je odlučio driblingom prevariti Edersona, u čemu je i uspio te doveo svoju momčad u vodstvo.

Nije Cityju olakšalo ni što je ostao bez svog kapetana i najboljeg igrača. Kevin De Bruyne sredinom drugog dijela morao je napustiti teren zbog ozljede glave. U suzama je napustio teren, a umjesto njega ušao je Gabriel Jesus.

Nije to puno pomoglo Guardioli čija momčad nije nikako mogla probiti Chelseajev blok. Na kraju je ušao i Sergio Aguero te je City zaigrao sa dva prava napadača, no ni u sedam minuta sučeve nadoknade nisu mogli stvoriti neku izgledniju šansu.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić po četvrti je put postao europskim prvakom, no za razliku od trofeja koje je osvajao s Real Madridom, u ovom je finalu aktivno sudjelovao. Ušao je u igru u 80. minuti zamijenivši Masona Mounta.

Njemački trener Thomas Tuchel došao je do svog prvog naslova pobjednika Lige prvaka nakon prošlogodišnjeg finalnog poraza s Paris Saint-Germainom od Bayerna u Lisabonu, a Pep Guardiola je ostao na dva trofeja osvojena s Barcelonom.