REAL I SEVILLA REMIZIRALI U LUDOJ UTAKMICI , REBIĆ ZABIO SPEKTAKULARAN POGODAK U VELIKOJ POBJEDI MILANA NAD JUVENTUSOM

nogometni.net 10. svibnja 2021 0

U derbiju kola španjolskog prvenstva Real Madrid i Sevilla odigrali su u Madridu 2:2. Bila je to sjajna utakmica u kojoj je Sevilla vodila dvaput, a za oba je pogotka zaslužan bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Karim Benzema zatresao je mrežu Seville već u 12. minuti nakon centaršuta Odriozole, no nije njegov pogodak priznat jer je desni bek Reala u začetku akcije malo zakoračio u zaleđe. Odgovor Seville stigao je u 22. minuti kad je zabio Fernando. Navas je ubacio za Rakitića koji je glavom asistirao za Fernanda koji je u maniri rasnog centarfora izbacio iz igre lažnjakom Casemira pa pogodio mrežu kroz noge Odriozole.

Na poravnanje rezultata morali smo čekati sve do sredine drugog dijela, kad je zabio Marco Asensio. Asensio je ušao s klupe i odmah pogodio mrežu. Kroos ga je pronašao na desnoj strani, ušao je u sredinu i pogodio za poravnanje rezultata u Madridu.

U novo vodstvo Sevillu je doveo Ivan Rakitić u 78. minuti s bijele točke. Bivši hrvatski reprezentativac pogodio je nakon što je nastala prava drama na terenu. VAR se dugo pregledavao jer je Eder Militao igrao rukom u kaznenom prostoru Reala, a Benzema je srušen u kaznenom prostoru Seville nakon toga. VAR je ipak odlučio da Sevilla treba dobiti penal koji je realizirao Rakitić koji je igru napustio u 88. minuti.

No na samom kraju utakmice uslijedio je hladan tuš za Madriđane. Toni Kroos je u 94. minuti opalio iz daljine, vjerojatno ne bi taj udarac bio ni preopasan da lopta nije pogodila Edena Hazarda i sretno se odbila u mrežu. Luka Modrić također je odigrao dobru utakmicu, imao je i opasnih pokušaja iz daljine. Teren je napustio u 66. minuti.

Ovaj ishod je tri kola prije kraja ostavio Atletico na vrhu s 77 bodova, Real i Barcelona imaju po 75 bodova, a Sevilla 71.

U derbiju 35. kola talijanske Serie A nogometaši Milana svladali su Juventus s uvjerljivih 3:0 na gostovanju u Torinu, a sjajan pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Milan je poveo u završnici prvog poluvremena, kad je mladi Španjolac Brahim Diaz preciznim udarcem pogodio gornji lijevi kut vrata Juventusa. U 58. minuti je Kessie mogao udvostručiti vodstvo Milana, ali je Szczesny obranio loše izveden kazneni udarac.

Rebić je ušao s klupe u 66. minuti umjesto Zlatana Ibrahimovića, a u 78. je sjajno pogodio za vodstvo 2:0 svoje momčadi. Rebić se izvukao s pozicije napadača prema sredini, Bennacer mu je dodao, a Hrvat je pogodio s 20-ak metara u same rašlje. Vratar Juventusa mogao je loptu samo popratiti pogledom.

U 82. minuti je konačnih 3:0 postavio Fikayo Tomori na ubačaj Calhanoglua.

Milan je nakon deset godina došao do prve prvenstvene pobjede nad Juventusom u Torinu, a to mu je donijelo skok na treće mjesto prvenstvene ljestvice i bodovno izjednačenje (72) s drugoplasiranom Atalantom. Četvrti je Napoli sa 70 bodova, a Juventus je peti sa 69 i ugrožen mu je plasman u Ligu prvaka. Vodeći Inter s 85 bodova je već prije osigurao naslov prvaka.