KATASTROFA DINAMA U TIRASPOLU ; Niko Kovač doživio iznenađujuć poraz

nogometni.net 18. kolovoza 2021 0

Nogometaši zagrebačkog Dinama u prvoj su utakmici posljednjeg, 4. pretkola Lige prvaka u utorak navečer izgubili na gostovanju kod Šerifa u Tiraspolu sa 0-3 (0-1).

Dvostruki strijelac za Šerif bio je Traore (45, 80), a jedan gol je dodao Kolovos (54).

Domaći sastav u potpunosti nadigrao hrvatskog prvaka te zasluženo stekao veliku prednost pred uzvrat u Zagrebu za osam dana.

Već u sedmoj minuti Šerif je imao veliku priliku, a Dinamo je samo uz veliku dozu sreće ostao bez lopte u svojoj mreži. Kolovos je odličnim okomitim proigravanjem “rasporio” obranu Dinama, loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Luvannor, ali njegov udarac sa 10-ak metara zaustavila je vratnica.

Imao je Dinamo i naklonost sudačke postave koja je u 17. minuti “zažmirila” na evidentno igranje rukom Theophile-Catherinea u svom kaznenom prostoru. Francuz je pokušao ispucati loptu ispred svog gola, no promašio ju je, a potom ga je lopta odbivši se od tla pogodila u ruku. Glavni sudac Cakir zatražio je pomoć VAR-a, odnosno Nijemca Dankerta koji je nakon dvije minute seciranja situacije procijenio kako se ne radi o kažnjivom igranju rukom.

Jedinu smislenu akciju u prvom poluvremenu Dinamo je složio u 34. minuti, Ivanušec je izbjegao blok dvojice igrača Šerifa i potom proigrao Majera koji je utrčao u kazneni prostor. Mladi veznjak Dinama uspio je svladati Athasaniaidisa, ali desni branič Cristiano uspio se vratiti na vrijede kako bi izbacio loptu metar ispred gol-linije.

Upravo je Cristiano bio najzaslužniji i za gol Šerifa u 45. minuti, on je prekrasnom dugačkom loptom izigrao kompletnu obranu Dinama, Traore se ubacio iza leđa Theophile-Catherinea, a kada se našao oči u oči s Livakovićem bio je prisebniji od Luvannora na startu dvoboja te mirno zatresao mrežu.

Indisponirani Dinamo kažnjen je još jednom loptom u svojoj mreži u 54. minuti. Yansane se izvukao na lijevo krilo, pravovremeno dobio loptu koju je zatim vratio idealno na volej Kolovosu koji je sa 12 metara svladao Livakovića.

Prvi udarac u okvir gola domaćih Dinamo je uputio u 62. minuti kada je Ivanušec pokušao s ruba kaznenog prostora, no Athanasaiadis je bio spreman za njegov prizemni pokušaj.

Šerif je u posljednjih pola sata odlično koristio veliki prostor koji mu je Dinamo ostavljao za protunapade, a jedan od tih protunapada je rezultirao i trećim golom. Luvannor je u 80. minuti sa svoje polovice poslao loptu u for Traoreu koji je pretrčao Moubandjea, a zatim i prevario Livakovića poslavši mu ju kroz noge.

Moldavija dosada nikada nije imala predstavnika u natjecanju po skupinama Lige prvaka, a nakon prvih 90 minuta sraza s Dinamom Šerif je stigao vrlo blizu tome. Zagrebački sastav će 25. kolovoza morati odigrati savršenu utakmicu kako bi nadoknadio ovaj zaostatak.

Nekadašnji izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač sa svojim je Monacom doživio poraz u prvoj utakmici doigravanja za Ligu prvaka.

Kovač je kod kuće, pomalo iznenađujuće, izgubio od ukrajinskog Šahtara 1:0. Gol odluke zabio je Pedrinho u 19. minuti.

Nije to jako zabrinulo Kovača koji je nakon utakmice bio rezolutan u izjavama. Hrvatski trener svjestan je da je njegova momčad dobra, da su dominirali većinu utakmice i upravo zato je bio optimističan.

“Još uvijek vjerujemo da imamo šanse jer smo dominirali 70 minuta i to je način na koji moramo igrati u drugoj utakmici. Nema razloga da pomislimo da se ne možemo kvalificirati za Ligu prvaka”, rekao je Kovač nakon utakmice.

Uzvratna utakmica na rasporedu je za tjedan dana u Ukrajini.