Kramarić odigrao nevjerojatno, tri puta je asistirao u prvoj utakmici Hoffenheima ,Borna Sosa ponovno odigrao fenomenalno; Bayern kiksao

nogometni.net 14. kolovoza 2021 0

Utakmicom domaće Borussije i aktualnog deveterostrukog njemačkog prvaka Bayerna, u petak je navečer u Moenchengladbachu započela još jedna sezona Bundeslige, a dvoboj je završio bez pobjednika 1-1 (1-1).

Domaća momčad je povela u 10. minuti, a strijelac je bio francuski napadač Alassane Plea. U 42. minuti je izjednačio najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowski, koji je prošle godine postigao čak 41 pogodak u njemačkom prvenstvu.

Bio je to debi novog Bayernovog trenera Juliana Nagelsmanna u službenim utakmicama koji neće posebno pamtiti, iako je njegova momčad uputila čak 20 udaraca, od toga 10 unutar okvira vrata, ali samo je jedan završio u mreži. Bayernu je to bilo dovoljno samo za bod na startu sezone u kojoj će pokušati po deseti put zaredom osvojiti Bundesligu.

Nogometaši Hoffenheima novu sezonu Bundeslige otvorili su uvjeljivom pobjedom na gostovanju kod Augsburga 4:0, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić asistirao je za prvi, drugi i treći pogodak.

Vodeći pogodak postigao je Danac Jacob Bruun Larsen, na sjajnu Kramarićevu asistenciju.

Kramarić se na desnoj strani oslobodio čuvara pa onda lijevom, slabijom, nogom uputio sjajan centaršut prema Larsenu koji s pet metara puca glavom i pogađa mrežu.

Hrvatski napadač ovom je asistencijom nastavio fenommenalnu formu iz prošle sezone, kada je u posljednjih pet utakmica zabio šest golova i dva puta asistirao.

U nastavku utakmice Kramarić je još dva puta asistirao, u 78. minuti Sargisu Adamyanu za 2:0 i u 87. Georginiju Rutteru za 3:0.

Četvrti gol za Hoffenheim zabio je Sebastian Rudy u petoj minuti sudačke nadoknade.

Nogometaši Stuttgarta ‘pregazili’ su SpVgg Greuther Fürth u prvoj utakmici nove sezone Bundelige i na svojem terenu slavili s velikih 5:1.

Sosa je asistirao za treći, četvrti i peti pogodak Stuttgarta.

‘Švabe’ su povele nakon pola sata igre preko Watarua Endoa, na 2:0 je povisio Philipp Klement u 36., a rezultaom 2:0 završen je prvi dio.

Nakon deset minuta igre u nastavku Marc-Oliver Kempf zabija za 3:0 na asistenciju Borne Sose, a Sosa je nakon toga asistirao i Hamadiju Al Ghaddiouiju u 61. i ponovno Kempfu u 76.

Jedini gol je Greuther Fürth postigao u samoj završnici utakmice, u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio je Jamie Leweling.