Manchester City demolirao Arsenal, Chelsea se s igračem manje obranio od Liverpoola na Anfieldu ; Lewandowski postigao 300. pogodak za Bayern u pobjedi nad Herthom

nogometni.net 29. kolovoza 2021 0

Ekipa Manchester Cityja demolirala je Arsenal u prvom susretu 3. kola engleskog Premiershipa, a konačan rezultat na kraju je glasio 5:0 za Građane.

Guardiolin tim je odlično otvorio utakmicu i već u sedmoj minuti došao u vodstvo, a gol je postigao Gundogan nakon asistencije Gabriel Jesusa. Samo pet minuta nakon toga Torres postiže gol za 2:0 i to nakon jako loše reakcije odbrane Topnika.

Da će City doći do pobjede bilo je jasno u 35. minuti kada je Xhaka dobio direktan crveni karton, a treći gol u prvom poluvremenu za Građane postiže Gabriel Jesus u 43. minuti.

Nakon toga je Guardiolin tim bez većih problema priveo meč kraju, a uspjeli su postići još dva gola u drugom poluvremenu preko Rodrija i Torresa.

Derbi susret 3. kola engleskog Premiershipa između Liverpoola i Chelseaja završen je bez pogodaka, a konačan rezultat susreta na Anfieldu bio je 1:1.

Prvi je zaprijetio domaći tim i to preko Elliotta, ali je mladi veznjak Liverpoola s distance šutirao proed gola. U 22. minuti Chelsea je stigao u vodstvo.

James je ubacio iz kornera, a Havertz sjajno glavom pogađa preko Alissona i dovodi svoj tim u vodstvo. Liverpool do poravnanja dolazi u petoj minuti sudijske nadoknade.

Nakon jedne situacije u kaznenom prostoru Plavaca defanzivac Chelseaja James je loptu na gol-liniji zaustavio rukom, sudija Taylor mu nakon VAR intervencije pokazuje crveni karton, a za Liverpool svira penal.

Siguran realizator bio je Salah, a iako je Liverpool imao igrača više čitavo drugo poluvrijeme, nije uspio probiti odbranu Chelseaja i na kraju je derbi završen bez pobjednika.

Nogometaši Bayerna razbili su na Allianz Areni u 3. kolu Bundeslige ekipu Herthe rezultatom 5:0, a utakmicu je ponovo obilježio sjajni Poljak Robert Lewandowski.

Naime, nezaustavljivi napadač je zabio tri pogotka s kojim je došao do brojke od 300 postignutih golova za Bayern.

Bavarce je u vodstvo doveo Muller već u šestoj minuti na asistenciju Daviesa, a Lewandowski je udvostručio prednost deset minuta prije kraja prvog poluvremena.

Samo što se krenulo s centra u nastavku meča mladi Musiala je postigao svoj prvi gol ove sezone za uvjerljivih 3:0.

Posljednjih 20 minuta susreta ponovo su pripale Lewandowskom koji postiže četvrti i konačni peti gol za Bayern te ujedno dolazi do velikog jubileja.

Bayern je na drugom mjestu Bundeslige sa sedam osvojenih bodova iz tri odigrana kola, dok je Hertha na posljednjoj poziciji bez ijednog osvojenog boda.

Ekipa iz Minhena nakon reprezentativne pauze u 4. kolu Bundeslige gostuje RB Leipzigu, dok Hertha gostuje Bochumu.