Manchester United remizirao sa Southamptonom , Chelsea demonstrirao moć protiv Arsenala, Juventus ispustio dva gola prednosti

nogometni.net 23. kolovoza 2021 0

Nogometaši Manchester Uniteda remizirali su na gostovanju Southamptonu rezultatom 1:1, dok je s minimalnih 1:0 Tottenham slavio kod Wolverhamptona.

United je s ubjedljivih 5:1 otvorio novu sezonu uspješno protiv Leedsa, no danas je bilo znatno teže na gostovanju Svecima.

Southampton je tokom svih 90 minuta igrao hrabro i prijetio je, a do vodstva su domaći došli nakon pola sata igre. Poslije odlične akcije šutirao je Che Adams, a lopta je od noge Freda prevarila golmana Davida De Geu. To je bio rezultat prvog dijela.

U 55. minuti raspoloženi Paul Pogba dodaje kratku povratnu loptu za Masona Greenwooda koji poravnava na 1:1.

Do kraja utakmice prijetila su oba tima. De Gea je bio odličan na golu gostiju, dok je Greenwood glavom šutirao preko gola u 65. minuti. Ipak, ostalo je 1:1 pa su timovi podijelili bodove.

Do drugog trijumfa stigao je Tottenham i to identičnim rezultatom 1:0 kao i protiv Manchester Cityja. Spursi su slavili na gostovanju Wolverhamptonu.

Jedini gol na utakmici vidjeli smo na samom startu. Igrao se deveti minut kada je Dele Alli pogodio sa bijele tačke i malo ko je očekivao da će to biti posljednji gol na utakmici.

Sredinom drugog dijela domaći su propustili najbolju moguću priliku. Adama Traore je išao sam od centra ka golu Tottenhama, ali je šutirao pravo u golmana Hugu Llorisa.

Važno je napomenuti da je danas u igru u finišu ušao Harry Kane kod gostiju. To je za kapitena engleske nogometne reprezentacije prvi nastup u novoj sezoni pošto je bio van tima zbog iskazivanja želje za transferom u Manchester City.

U derbi susretu 2. kola engleskog Premiershipa, nogometaši Chelseaja su kao gosti pobijedili Arsenal rezultatom 2:0.

Plavci su sjajno otvorili meč i poveli su već u 15. minuti. Nakon sjajne akcije odbrana Arsenala je bila izigrana, a novajliji i povratniku Romeluu Lukaku nije bilo teško da povratnu loptu Jamesa iz blizine pošalje u mrežu za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 35. minuti. Mason Mount je sjajno proigrao Reece Jamesa koji je primio loptu u šesnaestercu, te je silovitim i precizniim udarcem pogodio za 2:0.

I u nastavku su Plavci bili mnogo bolji rival i propustili su niz odličnih šansi, a najbolju je imao Lukaku koji je u 78. minuti pogodio prečku. Arsenal je jedinu priliku imao preko Holdinga, ali njegov udarac je otišao pored gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i ostalo je 2:0. Chelsea nakon dva kola ima maksimalan učinak sa šest bodova, dok je Arsenal doživio drugi uzastopni poraz.

U 1. kolu italijanske Serije A Udinese i Juventus su remizirali 2:2, iako je Stara dama nakon prvog poluvremena imala čak dva gola prednosti.

Juve je do vodstva stigao već u 3. minuti kada je Dybala nakon sjajne akcije šutirao iz prve s desetak metara i efektno je pogodio za 1:0.

U 20. minuti torinski gigant je udvostručio prednost. Dybala je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a Cuadrado je majstorski “slomio” svog čuvara i postigao je pogodak za 2:0.

Udinese je imao inicijativu, ali bili su to jalovi napadi sve do 51. minute kada je dosuđen penal za domaće. Szczesny je loše odbio jednu loptu nakon čega je napravio penal, a odgovornost je preuzeo nekadašnji igrač Juventusa Pereyra i vrlo sigurno je smanjio na 2:1.

Nakon toga očekivao se pritisak Udinesea, ali umjesto toga Juve je bio opasniji. Morata i Bentancur su pogodili stative i propustili su da riješe pitanje pobjednika.

I kada se činilo da će Juve slaviti, Szczesny je napravio kardinalnu grešku kada je pokušao da dribla Okaku i izgubio je loptu, a Deulofeu je kaznio glupost Poljaka za 2:2.

To nije bio kraj uzbuđenjima, jer je u 94. minuti poništen gol Ronalda zbog milimetarskog ofsajda i ipak je ostalo 2:2.

Treba napomenuti da je Cristiano Ronaldo u ovom meču ostao na klupi, a priliku za igru je dobio u nastavku u 60. minuti kada je zamijenio Moratu.

Nogometaši Rome slavili su protiv Fiorentine u uzbudljivom meču prvog kola Serije A rezultatom 3:1, dok je Napoli savladao novajliju Veneziju (2:0).

Jose Mourinho je na klupi Rome u Seriji A debitovao važnom pobjedom nad Fiorentinom. Krenulo je žustro, a već u 17. minuti nasljednik Edina Džeke, Tammy Abraham, prošao je golmana Bartolomieja Dragowskog koji ga ruši i dobija direktan crveni karton.

To je Vučica iskoristila u 26. minuti i došla u vodstvo. Tammy Abraham lijepo prolazi i proigrava Henrikha Mkhitaryana koji pogađa za 1:0. To je bio rezultat prvog dijela.

U 60. minuti Nikola Milenković je poravnao rezultat, ali je samo četiri minute kasnije Roma ponovo došla u vodstvo. Abraham je ponovo asistirao, lijepo je s golom spojio Jordana Veretouta koji pogađa praznu mrežu Viole.

Do kraja je Veretout postigao još jedan gol pa je Roma uspješno krenula u novu sezonu Serije A.

U drugom meču večerašnjeg programa Napoli je rezultatom 1:0 bio bolji od novajlije Venezije.

U 23. minuti napadač domaćeg tima Victor Osimhen je dobio direktan crveni karton. Ipak, to Nebeskoplavima nije predstavljalo problem da dođu do trijumfa.

Lorenzo Insigne je doveo domaćina u vodstvo u 62. minuti s bijele tačke, da bi konačnih 2:0 postavio Elif Elmas u 73. minuti.