Messi debitirao za PSG , pobjeda Monaca ; Barcelona svladala Getafe , Villarreal spektakularnim autogolom u sudačkoj nadoknadi prosuo pobjedu protiv Atletico Madrida

nogometni.net 30. kolovoza 2021 0

Momčad Paris Saint-Germaina ostala je jedina sa stopostotnim učinkom u francuskom prvenstvu u nakon četvrtog kola u kojem su Parižani slavili sa 2-0 na gostovanju u Reimsu, a utakmica će ponajviše ostati upamćena po debitantskom nastupu Lionela Messija u dresu PSG-a.

Messi nije bio u početnoj postavi već ga je Mauricio Pochettino ubacio u 66. minuti umjesto Neymara.

U tom je trenutku pobjednik dvoboja već bio odlučen, jer je Kylian Mbappe postigao oba pogotka za uvjerljivu prednost Parižana. U 16. minuti Mbappe je pogodio glavom na ubačaj Angela Di Marije, a u 64. minuti je iskoristio precizno dodavanje Hakimija.

Monaco kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač ostvario je u trećem kolu talijanskog prvenstva pobjedu u gostima nad Troyesom od 2-1.

Oba je pogotka za Monaco postigao Sofiane Diop, dok je jedini strijelac za domaću momčad bio Ruben Aguilar, koji je postigao autogol. Ovo je prva pobjeda u četiri kola za momčad hrvatskog trenera i Monaco je sada 13. sa 4 boda. Troyes je zadnji na ljestvici s jednim bodom.

Jučer su odigrane dvije utakmice, Nica je s visokih 4-0 svladala Bordeaux, dok je Marseille sa 3-1 bio bolji od St. Etiennea.

Nogometaši Barcelone svladali su na Nou Campu Getafe s 2-1 (2-1) u prvoj nedjeljnoj utakmici 3. kola španjolske La Lige.

Već u 2. minuti mrežu gostiju zatresao je Sergi Roberto na asistenciju Jordija Albe. U 18. minuti Sandro Ramirez je svladao ter Stegena udarcem s ruba kaznenog prostora, a u 30. minuti je Memphis Depay slomio svog čuvara u kaznenom prostoru i pogodio bliži kut gostujućih vrata za 2-1.

U španjolskoj La Ligi nakon tri kola više nema nijedne momčadi s maksimalnim učinkom, nakon što je u posljednjem nedjeljnom dvoboju Villarreal na gostovanju u Madridu do posljednje minute vodio protiv Atletica s 2-1, a onda si spektakularnim autogolom izbio dva boda iz džepa.

Konačna statistika je pokazala dva udarca Villarreala, a oba su završili pogocima, te čak 24 šuta domaće momčadi, pet unutar okvira. Vodstvo gostima donio je Manu Trigueros u 52. minuti. Samo četiri minute poslije izjednačio je Luis Suarez nakon povratne lopte Angela Corree.

U 74. minuti gosti su opet poveli golom Nizozemca Arnauta Danjume. I sve do pete minute sučevog dodatka “žuta podmornica” je plovila prema pobjedi. Tad je na dugu loptu upućenu prema kaznenom prostoru reagirao Mandi, glavom proslijedio prema sredini svog gola, ali je vratar Geronimo Rulli krenuo u svoju lijevu stranu i nije se stigao vratiti na poziciju na kojoj ga je očekivao njegov stoper.

Prema viđenom, domaća momčad je zaslužila bod, ali način na koji je do njega došla je doista bio bolan za trenera Unaija Emerija i igrače Villarreala.