Barcelona doživjela teški debakl, Chiesa srušio Chelsea , Cristiano Ronaldo zabio je u posljednjim trenucima utakmice za prokret Manchester Uniteda protiv Villarreala

nogometni.net 30. rujna 2021 0

Nova uzbudljiva večer u Ligi prvaka ponudila nam je brojne jake utakmice, od kojih je ipak ona najuzbudljivija bila ona Manchester Uniteda i Villarreala.

Iako su gosti iz Španjolske poveli na Old Traffordu pogotkom Paca Alcacera, uslijedio je veliki povratak, a na kraju i preokret. Alex Telles pogodio je fantastičan volej u 60. minuti na asistenciju Bruna Fernandesa, a pobjedu je Manchesteru donio Cristiano Ronaldo koji je pogodio za 2:1 u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Bio je to njegov rekordni 178. nastup u Ligi prvaka i rekordni 136 gol. Do ove večeri CR7 je rekord po broju nastupa dijelio sa legendarnim španjolskim golmanom Ikerom Casillasom. Ronaldo je 101 nastup u LP upisao u dresu Real Madrida, 54 za Manchester United, te 23 u dresu Juventusa.

Juventus i Chelsea odigrali su derbi večeri, a presudio je odlični napadač torinske momčadi Federico Chiesa. Na samom početku drugog poluvremena Chiesa je pogodio za 1:0, što je na kraju bio i jedini gol na cijeloj utakmici.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je od prve do posljednje minute za Chelsea.

Manje od pola utakmice trebalo je Ivanu Rakitiću da zabije gol za svoju Sevillu u utakmici protiv Wolfsburga. Raketa je u igru ušao u 53. minuti, pet minuta nakon što je Renato Steffen donio vodstvo Vukovima.

Hrvat je svoju priliku dočekao u 86. minuti, zabio je gol s bijele točke i donio Sevilli važan bod u gostima kod njemačke momčadi.

Barcelona je u posljednje vrijeme neprepoznatljiva momčad, a večeras su na gostovanju kod Benfice ponovo krahirali, i to pred očima cijelog svijeta.

Benfica je već u trećoj minuti imala vodstvo od 1:0. Darwin Nunez u nekoliko je solo-poteza izbacio pola Barcine obrane te pogodio kut Ter-Stegenovog gola za vodstvo Portugalaca. Da su neka druga vremena,

Barca bi se lako oporavila od tog udarca, no nije to, očito, više ona moćna europska momčad. Rafa Silva zabio im je u 69. minuti nakon konfuzije u njihovoj obrani, da bi deset minuta kasnije rutinsku, laganu pobjedu Benfice osigurao Darwin Nunez s bijele točke. Očajnu večer posrnulog katalonskog diva zaključio je Eric Garcia zaradivši isključenje u 87. minuti.

Bayern je u skupini E očekivano pobijedio kijevski Dynamo sa 5:0, a golove su zabili Robert Lewandowski (12′, 27′), Serge Gnabry (68′), Leroy Sane (74′) i Eric Maxim Choupo-Moting (87′). Lewandowski je tako stigao do brojke od 119 golova u 100 nastupa za Bayern.

U skupini G RB Salzburg je pobijedio Lille sa 2:1. Oba gola za domaćine zabio je Adeyemi i to oba s bijele točke (35′, 53′), dok je za Lille zabio Burak Yilmaz (62′). Luka Sučić je za Salzburg igrao do 70. minute, dok je za goste branio Ivo Grbić.

Nogometaši ruskog prvaka Zenita svladali su kao domaćini švedski Malmo s 4:0, a Atalanta je u Bergamu s 1-0 bila bolja od švicarskog Young Boysa u prvim utakmica 2. kola Lige prvaka odigranih u srijedu.

Uvjerljivu pobjedu Zenita najavio je već u 9. minuti 24-godišnji brazilski napadač Claudinho svojim prvim pogotkom u Ligi prvaka. U 49. minuti prednost ruske momčadi udvostručio je ruski reprezentativac Daler Kuzjajev, da bi u 80 minuti 27-godišnji Aleks Sutormin preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je brazilski veznjak Wendel.

Švedski prvak je od 53. minute igrao s desetoricom igrača, jer je na asistenciju VAR-a grčki sudac Sidiropoulos isključio Anela Ahmedhodžića zbog igranja rukom kojim je spriječio izglednu situaciju za pogodak.

Hrvatski reprezentativac Antonio Mirko Čolak je bio u početnoj postavi švedske momčadi, a igrao je do 63. minute. Dejan Lovren je ostao na klupi za pričuve Zenita.

Zenit se pobjedom privremeno probio na prvo mjesto skupine H s tri boda. Toliko ih, uz utakmicu manje, imaju Juventus i Chelsea, a Malmo je na začelju bez bodova.

U Bergamu je jedan pogodak odlučio pobjednika, a postigao ga je iz neposredne blizine talijanski reprezentativac Matteo Pessina u 68. minuti, nakon otete lopte i ubačaja Kolumbijca Duvana Zapate.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zamijenio je strijelca pobjedničkog pogotka u 74. minuti.