Čudesni Marcelo Brozović i Ivica Ivušić junaci velike hrvatske pobjede ; RUSIJA ZASJELA NA PRVO MJESTO U GRUPI H / Slovenija minimalno protiv Malte

nogometni.net 5. rujna 2021 0

Nogometaši Hrvatske ostvarili su večeras minimalnu 1-0 (0-0) pobjedu na gostovanju u Bratislavi kod Slovačke, čime su zadržali korak s Rusijom u borbi za prvo mjesto u skupini H Europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Marcelo Brozović u 86. minuti. Debitant Ivica Ivušić briljirao je obranama pred kraj susreta, kad su se Slovaci bacili na glavu. No, idemo redom…

Hrvatski nogometaši bolje su otvorili utakmicu i u prvih 20 minuta prvog poluvremena bili bolja momčad. U 11. minuti je Mislav Oršić okušao svoj udarac izvan kaznenog prostora i pogodio gredu. Četiri minute poslije je s dvadesetak metara pucao i Luka Ivanušec, ali je domaći vratar Rodak bio na mjestu.

Najbolju priliku imao je u 19. minuti Antonio Čolak kojemu je odličnu loptu u kaznenom prostoru dao Oršić. Čolak je malo previše vremena potrošio za prijem lopte i namještanje za udarac, što je bilo dovoljno Škriniaru da mu uđe u blok.

U drugoj polovici prvog dijela redale su se prilika pred vratima Hrvatske. U 22. minuti je Vladimir Weiss gađao s ruba kaznenog prostora, ali je lopta prohujala pokraj lijeve vratnice.

U 27. minuti je Robert Mak sam izašao pred Ivicu Ivušića iskosa s desne strane, ali je debitant u hrvatskoj reprezentaciji odlično obranio njegov udarac. Samo tri minute poslije Slovaci su imali tri pokušaja iz blizine, ali su i Šatka, i Schranz, i Kucka pogodili hrvatske braniče u bloku.

U drugom poluvremenu su Slovaci imali bolje prilike, ali im je ponestajalo koncentracije i preciznosti u završnici. Za to su kažnjeni u 86. minuti.

Lovro Majer je ubacio u kazneni prostor s lijeve strane iz slobodnog udarca, Kucka je odbio glavom loptu na rub šesnaesterca, gdje je na nju natrčao Marcelo Brozović i iz voleja pogodio donji desni kut slovačkih vrata.

Slovaci su do kraja dvoboja dvaput opasno zaprijetili. U 88. minuti je Ivušić sjajno obranio udarac Boženika sa desetak metara, a u 89. minuti je zaustavio i pokušaj Kucke s ruba kaznenog prostora pa je Hrvatska odnijela tri boda iz Bratislave i nanijela prvi poraz Slovacima u ovim kvalifikacijama

Rusija i Hrvatska su i dalje na vrhu ljestvice sa 10 bodova, a Slovenija je treća sa sedam.

Ruska nogometna reprezentacija slavila je s 2-0 (1-0) na gostovanju u Nikoziji, a Slovenija je na ljubljanskim Stožicama s minimalnih 1-0 svladala Maltu u prve dvije utakmice 5. kola skupine H Europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Prvu pobjedu Valeriju Karpinu na klupi ‘zbornaje komande’ donijeli su svojim golovima Aleksandr Jerohin (6) i Rifat Žemaletdinov (55).

Trijumfom na Cipru Rusi su privremeno izbili na vrh ljestvice sa 10 bodova , sedam bodova ima Slovenija kojoj je pobjedu protiv Malte donio Sandi Lovrić realiziranim kaznenim udarcem u 44. minuti.

Nogometaši Francuske na gostovanju u Kijevu su protiv Ukrajine odigrali 1-1 i nastavili niz bez pobjede. Francuska sada ima pet vezanih remija, računajući samo regularnih 90 minuta, jer je tijekom tog niza izgubila od Švicarske nakon penala u osmini finala Eura.

Danska je pobjedom 1-0 na Farskim Otocima ostala jedina reprezentacija u Europskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koja još nije primila gol, a ima maksimalan učinak.

Ukrajina je u Kijevu povela u 44 minuti pogotkom Šaparenka, a u 50. minuti je izjednačio Anthony Martial. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao pa su svjetski prvaci drugu utakmicu zaredom osvojili samo bod. Za Ukrajince to nije nikakva novost. Oni su svih pet utakmica u ovim kvalifikacijama završili neodlučenim ishodom. Francuzi su sa devet bodova vodeći u skupini D, ali Finska iz dvije utakmice manje ima pet bodova.