Madridski Real vratio se na Santiago Bernabeu i navijačima priuštio veselje; Ante Rebić asistirao za oba Milanova pogotka u velikom derbiju

nogometni.net 13. rujna 2021 0

U susretu četvrtog kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Celtu Vigo sa 5:2, a za Kraljevski klub je do 79. minute igrao Luka Modrić

Celta je vodila 1:0 i 2:1, ali nije izdržala. Kraljevski klub je u drugom poluvremenu zabio četiri gola za veliki preokret.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Karim Benzema (24, 46, 88-11m), a golove za Real zabili su i Vinicius Junior (54) i Eduardo Camavinga (72), dok su za Celtu golove postigli Santi Mina (4) i Franco Cervi (32).

Kapetan hrvatske vrste Luka Modrić igrao je do 79. minute kada ga je zamijenio Asensio.

Inače, Camavinga, velika francuska nada i igrač koji je ovog ljeta stigao u Real iz Rennesa, u igru je ušao u 66. minuti, a akciju prije njegova gola, pokrenuo je naš Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije promiješao je Celtinu obranu i pucao vanjskim dijelom kopačke, no golman Dituro zaustavio je loptu, ali na koju je natrčao Camavinga i svoj debi učinio još ljepšim.

Atletico Madrid je u ranije odigranom susretu upisao gostujuću 2:1 pobjedu protiv Espanyola postigavši pobjednički pogodak u devetoj minuti nadoknade.

Gol odluke zabio je Thomas Lemar.

Espanyol je poveo u 40. minuti preko Raula de Tomasa, a u 79. minuti je izjednačio Yannick Carrasco. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Lemar je zabio za pobjedu gostiju u 90+9 minuti susreta.

Domaćini su nakon utakmice prosvjedovali kod suca zbog tolike nadoknade, no u drugom poluvremenu su bile dvije VAR provjere koje su ‘pojele’ dosta minuta.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije nastupio za momčad iz Madrida.

Valencia je na gostovanju pobijedila Osasunu sa 4:1. Golove za Šišmiše zabili su Gomez (26), Hernandez (50-ag), Guedes (55) i Alderete (73), dok je za domaćine zabio Moncayola (8). Ante Budimir nije igrao za Osasunu.

Na ljestvici vode Real Madrid, Valencia i Atletico Madrid sa po 10 bodova. Real Sociedad ima devet, a Athletic Bilbao osam bodova.

U derbiju 3. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je kao domaćin svladao Lazio sa 2:0 (1:0), a asistent za oba gola bio je bivši hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Rebić je u 45. minuti odigrao dupli pas sa strijelcem Rafaelom Leaom koji je nakon proigravanja hrvatskog napadača poentirao neometan sa 10-ak metara. U 66. minuti Tonali je dugom loptom izbacio Rebića na lijevom krilu, ovaj je projurio do kaznenog prostora, a zatim uputio oštru prizemnu loptu u peterac ravno u trk Ibrahimoviću koji je s dva metra zakucao loptu za konačnih 2:0.

Bile su to prve Ibrahimovićeve minute na terenu, nakon teške ozljede koju je doživio krajem prošle sezone, jer na teren je ušao u 60. minuti, nakon što je zamijenio Rafaela Leãa.

Rebić je odigrao čitavu utakmicu za Milan, dok je veznjak Toma Bašić debitirao za Lazio, u koji je nedavno stigao iz Bordeauxa, ušavši u igru u 74. minuti.

Milan se na vrhu ljestvice izjednačio s Napolijem, koji je u subotu svladao Juventus, oba sastava imaju po maksimalnih devet bodova, dva više od Intera i Udinesea, dok je Lazio šesti sa šest bodova.