Neuvjerljivi Real Madrid kiksao na svom terenu protiv Villarreala ; Džeko strijelac u remiju Intera i Atalante , Milan došao do teške pobjede

nogometni.net 26. rujna 2021 0

U 7. kolu španske La Lige nogometaši Real Madrida napravili su kiks odigravši neriješeno na svom terenu protiv Villarreala 0:0.

Bila je to slaba nogometna predstava u kojoj gotovo i nije bilo pravih šansi. U 13. minuti Arnaut Danjuma je sjajno šutirao s vrha šestnaesterca, ali Thibaut Courtois je sjajnom odbranom spasio Real.

Isti igrač je prijetio u 38. minuti kada je šutirao pored gola i na odmor se otišlo bez golova.

U drugom dijelu Real je bio nešto konkretniji, ali teško je stvarao prilike. Najbolju je imao Eder Militao kada je u 53. minuti skočio na centaršut iz slobodnog udarca i pucao glavom, ali je lopta otišla pored stative.

Nedugo zatim prijetio je i Paco Alcacer na drugoj strani, ali neprecizno i to je bilo sve vrijedno pomena iz ovoga meča.

U 6. kolu italijanske Serije A nogometaši Milana su kao gosti pobijedili rezultatom 2:1, a utakmica će ostati upamćena po golu Daniela Maldiina koji je prvi put bio starter u dresu Rossonera i postigao je svoj prvijenac.

Domaći su kao i protiv Juventusa odigrali vrlo dobar meč, a u finišu su nagrađeni izjednačujućim golom.

Milan je poveo u 48. minuti kada je nakon izvanrednog centaršuta Kalulua vrlo efektan gol glavom postigao Maldini za 1:0, koji je prvi put bio u početnom timu.

Ofanzivni veznjak tako je nastavio porodičnu tradiciju uspješnog igranja za velikana sa San Sira. Njegov djed Cesare je 1954. godine prvi put zaigrao za Milan u prvoj postavi, a 1985. godine isto je učinio i otac Paolo koji trenutno obavlja funkciju direktora.

Cesare Maldini je igrao za Milan od 1954 do 1966. godine i nasutpio je 412 puta uz šest osvojenih trofeja, dok je njegov sin Paolo apsolutni rekorder Rossonera sa čak 902 nastupa od 1984. do 2009. i 25 trofeja.

Ipak, desetak minuta prije kraja Spezija je došla do izjednačenja. Daniele Verde je šutirao, lopta je zakačila jednog igrača i završila je u mreži za 1:1. I kada se činilo da će ostati neriješeno, rezervista Diaz je donio vrijednu pobjedu Rossonerima pogotkom u 87. minuti za 2:1.

Nogometaši Intera i Atalante podijelili su bodove na stadionu Giuseppe Meazza u okviru 6. kola Serije A odigravši neriješeno 2:2, a jedan od strijelaca bio je i kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko.

Meč je odlično krenuo po Inter budući da je Martinez već u petoj minuti igre doveo prvaka Italije u vodstvo. Ipak, prije odlaska na odmor Atalanta dolazi do velikog preokreta. Prvo je nakon pola sata igre pogodio Malinovsky, a osam minuta kasnije Toloi pogađa za 1:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Inter je krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu te je imao nekoliko opasnih situacija pred gostujućim golom, a do izjednačenja su stigli u 71. minuti kada je Džeko prikucao loptu koju je prethodno odbio gostujući golman nakon jedne intervencije. Našem napadaču ovo je bio već peti pogodak za Inter u Seriji A ove sezone.

Prava drama viđena je u posljednjih pet minuta utakmice. Prvo je Dimarco iz penala pogodio prečku te je tako propustio Inter dovesti u novo vodstvo, a samo tri minute kasnije nakon gledanja VAR-a poništen je pogodak gostiju kojeg je postigao Piccoli. Nakon svega ostalo je konačnih 2:2.

Inter je ostao na trećem mjestu Serije A, a Atalanta na petoj poziciji. Ekipa iz Milana u narednom kolu gostuje Sassuolu, dok će Atalanta dočekati Milan.