PREOKRET U FIRENCI / Ivan Perišić zabio gol za potvrdu pobjede Intera; pobjeda Atletico Madrida na gostovanju kod Getafea

nogometni.net 22. rujna 2021 0

U susretu petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Fiorentinu sa 3:1, a posljednji pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Talijanski prvak je izborio pobjedu, kojem je barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici, okrenuvši rezultat s tri gola u nastavku, nakon što su Viole na poluvremenu vodile sa 1:0.

Fiorentina je povela golom Riccarda Sottila u 23. minuti i uspjela je održati vodstvo do odmora. U 52. minuti je Matteo Darmian izjednačio, a samo tri minute kasnije Edin Džeko je doveo goste u vodstvo. U posljednjim trenucima susreta Perišić je potvrdio pobjedu na asistenciju Roberta Gagliardinija.

Dodajmo kako je Fiorentina od 78. minute igrala bez isključenog Nicolasa Gonzaleza. Perišić i Mateo Brozović su odigrali cijeli susret za Inter.

Pobjedu je ostvarila i Atalatna koja je protiv Sassuola slavila sa 2:1, a sve najvažnije se dogodilo u prvom poluvremenu.

Domaćin je poveo u 4. minuti golom Robina Gosensa, u 37. minuti je Davide Zappacosta povisio na 2:0, a u posljednjim trenucima prvog dijela Domenico Berardi je smanjio na 1:2.

Mario Pašalić je odigrao posljednjih šest minuta i nadoknadu za domaći sastav.

Šime Vrsaljko, sad već polako povremeni hrvatski nogometni reprezentativac, namjestio je pogodak za 2:1 u pobjedi Atletico Madrida na gostovanju kod Getafea u 6. kolu španjolskog prvenstva. Vrsaljko je ove sezone nastupio tek drugi put, s tim da je posljednjih pet utakmica proveo na klupi.

Atletico je loše krenuo u utakmicu, objektivno dosta slabiji Getafe poveo je u prvom dijelu 1:0 pogotkom Mitrovića.

No nisu se predavali Simeoneovi komandosi. Pred sam kraj utakmice počeo je show Luisa Suareza. Ubojiti Urugvajac najprije je u 78. minuti izjednačio, a onda u 90. minuti na asistenciju Vrsaljka pogodio glavom za 1:2 i pobjedu Atletica.

Atletico je ovom pobjedom zasjeo na prvo mjesto sa 14 bodova, dok je Getafe na pretposljednjem mjestu ljestvice bez bodova i sa šest poraza u jednako toliko utakmica.