Velika europska pobjeda Dinama! West Ham se lako obračunao s bečkim Rapidom , pobjeda Lazija

nogometni.net 1. listopada 2021 0

U drugom kolu Europske lige skupine H Dinamo je na gostovanju kod Genka slavio 3:0, a golove su zabili Ivanušec i Petković (2)

Hrvatski prvak vratio se je u igru za prolazak skupine. Nakon domaćeg posrtaja u prvom kolu protiv West Hama (0:2), Modri su se iskupili u Belgiji te su nošeni glasnom potporom oko 500-tinjak svojih navijača stigli do cijelog plijena. Genk je na papiru bio favorit, posebno jer je prije ovog dvoboja slavio kod Rapida iz Beča (1:0), ali Dinamo je pronašao način kako da se dokopa bodova. Bilo je zasluženo!

Trener Damir Krznar na travnjak je poslao ofenzivnu momčad (Livaković – Theophile, Lauritsen, Franjić – Ristovski, Ivanušec, Mišić, Ademi, Oršić – Petković – Čop) koja je doduše prepustila posjed domaćinu i strpljivo čekala svoje prilike, a takav pristup na kraju se pokazao kao dobitna kombinacija.

Modri su sjajno ušli u susret i poveli su već u 10 minuti golom Luke Ivanušeca. Bila je to brza kontra hrvatskog prvaka. Ademi je iznio loptu uposlivši Čopa koji je produžio do Oršića, a ovaj vratio Ivanušecu koji je iz blizine zabio za 1:0.

Nakon primljenog gola, Genk je pritisnuo goste, domaćin je prijetio sa svih strana no Dinamo je izdržao te je u 36. minuti bio korak i do drugog gola, no Oršić je pogodio vratnicu. Tri minute kasnije uzvratio je i Heynen, no i on je pogodio okvir gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela Dinamo je povećao prednost. Toma je u kaznenom prostoru udario Čopa, finski sudac je provjerio snimku sporne situacije pokazavši na bijelu točku. Bruno Petković je bio siguran za velikih 2:0 nakon prvog poluvremena.

Genk je na otvaranju drugog dijela pojačao pritisak, no Dinamo je prelomio utakmicu u 67. minuti. Vratar Vandevoordt je promašio jednu loptu, nakon čega je Munoz povukao Oršića u gol prilici skrivivši kazneni udarac, a pritom je dobio i crveni karton. Petković je sigurno realizirao jedanaesterac za 3:0.

Tri gola prednosti i igrač više 20 minuta prije kraja bili su nedostižni i Dinamo je do kraja rutinski odradio posao osvojivši važna tri gostujuća boda.

West Ham United je pred svojim navijačima stigao do druge pobjede u skupini H Europske lige. Podsjetimo, ‘čekićari’ su u 1. kolu slavili protiv Dinama na Maksimiru 2:0, a sada su svladali bečki Rapid 2:0.

U Londonu je goste iz Beča ‘načeo’ Declan Rice u 29. minuti. Taj isti Rice je zabio i u Zagrebu…

Rapid je nakon primljenog gola proigrao, imali su Austrijanci nešto veći posjed lopte, ali West Ham je kontrolirao utakmicu i bio opasniji. No, lopta nije htjela u gol sve do pete minute sudačke nadoknade kad za konačnih 2:0 zabija Mohamed Said Benrahma.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić započeo je u prvih 11 ‘čekićara’, a menadžer David Moyes izvadio ga je iz igre u 62. minuti utakmice.

Na ljestvici vodi West Ham sa šest bodova, Dinamo i Genk imaju po tri boda, dok je na začelju Rapid koji je izgubio obje utakmice.

U 3. kolu koje je na rasporedu 21. listopada Dinamo gostuje u Beču kod Rapida, dok će West Ham ugostiti Genk.

Hrvatski reprezentativac Toma Bašić zabio je gol u pobjedi Lazija u Rimu nad moskovskim Lokomotivom (2:0) u 2. kolu Europske lige

Bašić je mrežu Moskovljana pogodio udarcem glavom u 13. minuti na dodavanje Pedra, a Rimljanima je pobjedu osigurao Patric (38). U ovoj skupini Marseille i Galatasaray su odigrali 0:0, a Duje Ćaleta Car je bio na klupi Francuza.

U skupini F Braga je slavila protiv danskog Midtyilanda s 3:1, dok je Zvezda pogotkom Gabonca Kange slavila u gostima kod bugarskog Ludogorca (1:0).

Bayer Leverkusen je s 4:0 nadigrao u Glasgowu Celtic, za kojeg nije igrao ozlijeđeni Josip Juranović. U istoj skupini Betis je u Budimpešti pobijedio Ferencvaroš s 3:1 golovima Fekira, Guardada i Tella.